
Musikksalong: Lyd og smerte
I etterkant av forestillingen Uendelig liv den 20. august møtes Christine Dancke, Jenny Hval og Are Brean i Theaterbaren til en samtale om musikkens kraft og påvirkning. Kan vi lytte oss til en bedre helse?
Med utgangspunkt i Annie Bakers Uendelig liv inviterer Christine Dancke til musikksalong med nevrolog Are Brean og musiker Jenny Hval. Gjennom samtale og musikk utforsker de lydens potensial til å vekke minner, lindre, berøre og gi mening når ordene ikke strekker til. Kan musikk fungere som terapeutisk lindring i møte med kronisk smerte?
Hvorfor blir enkelte låter stående som selve lydsporet til livene våre? Kan vi helbrede kropp og sinn ved hjelp av musikk? Og hvor viktig er musikken for vår følelse av fellesskap og identitet? Kan vi lytte oss nærmere hverandre – og til en bedre helse?
Uendelig liv
Finn dine billetter
torsdag 20. august
- 21:00Gratis påmelding
| Avspillingssted: | Theaterbaren |
| Start og sluttidspunkt: | 20. august 2026 |
| Lengde: | Ca: 1 time og 30 minutter med pause |
